o nás

Přes semináře, praktické tréninky, články i knížky šíříme metodiku tréninku zvířat pozitivním posilováním. Snažíme se neustrnout a hledáme stále nové a lepší metody, jak soužití lidí a jejich svěřenců udělat co nejlepší pro obě strany a jak to, co člověk od zvířat chce, dosáhnout cestou rozhovoru a porozumění namísto nátlaku a drilu.

RNDr. František Šusta, PhD.

RNDr. František Šusta, PhD.RNDr. František Šusta, PhD. (narozen 31. 1. 1976 v Kutné Hoře) absolvoval magisterské studium na Přírodovědecké fakultě UK (obor učitelství biologie-geografie) a postgraduální studium katedry ekologie a životního prostředí na Fakultě lesnické a environmentální ČZU. V roce 2007 založil občanské sdružení Zaobzor o.s., pod jehož hlavičkou vede ve školách a školkách interaktivní programy se psem jako prevenci napadení dětí psy. Od roku 2012 vede semináře i praktické lekce především pro majitele psů a koní se zájmem o trénink pozitivním posilováním. Tréninkem zvířat se zabývá i ve svém občanském zaměstnání jako „trenér zvířat“ v Zoo Praha (od roku 2008).

Je autorem desítek odborných, vědeckých i popularizačních článků. Vytvořil dvě inovativní a uznané metodiky – index rovnováhy ve skupině a trojúhelník stresu. Je členem České a slovenské etologické společnosti a několika odborných organizací sdružujících trenéry zvířat – jako první Čech se stal členem Animal Behavior Management Alliance a International Marine Animal Trainers’ Association. V roce 2014 se jako držitel čtyř různých ocenění ABMA stal nositelem historicky největší sbírky cen udělovaných touto celosvětovou asociací profesionálních trenérů zvířat (Training Achievement Award, 2011 – na téma tréninku divokých koňovitých, Wellspring Award, 2011 – omezení stereotypního zlozvyku ledního medvěda, Travel Scholarship Award, 2011 – na téma tréninku divokých koňovitých a Best Poster Award, 2014 – nová metodika práce se stresem u zvířat).


Rozárka

RozárkaRozárka, pravým jménem Bonie Staffworld) se narodila 25.12. 2006 ve Stračově v chovatelské stanici Staffworld (http://www.staffworld.estranky.cz/). Je zástupcem plemene Stafordšírský bulteriér a svému plemeni dělá čest. Tihle pejskové jsou pro svou lásku k lidem a shovívavost k dětem přezdívaní ve své britské domovině „nanny dog“ (pes chůva). A tak i Rozárka spojuje svůj život s dětmi. Na konci roku 2007 složila zkoušku z canisterapie a od té doby udělala už stovky vystoupení pro školy i jinde, pro více než 10 000 dětí.


Róza doporučuje

Knihy F. Šusta: "Trénink je rozhovor..." a "Trénink je v hlavě..." Na dobírku + poštovné zasíláme knihy s podpisem + přiložíme CD s novou verzí počítačové hry Trenér zvířat.

objednat knihu

Termíny seminářů

08. 05. 2017 - Praha, Bouda VEČERNÍ VÝSTAVNÍ CVIČÁČEK
13. 05. 2017 - Praha Dolní Počernice, hotely Svornost a Český statek VELKÁ VÍKENDOVÁ "NALEJVÁRNA" O POZIVITNÍM POSILOVÁNÍ
23. 05. 2017 - Praha, Bouda VEČERNÍ VÝSTAVNÍ CVIČÁČEK - druhý běh
24. 05. 2017 - PRAHA, AREÁL ČZU SE SVÝM PSEM ÚSPĚŠNĚ NA TRÉNINK I NA ZÁVODY - INTENZIVNÍ ČYTŘDNNÍ TÁBOR
19. 07. 2017 - Brno, organizuje Psí park Letní tábor ve stylu "Se svým psem teď a tady"
31. 07. 2017 - Vlastějovice (střední Posázaví) Letní tábor zaměřený na výstavní předvední "pozitivkou"

Vaše příbehy