Simona Vykouková a Arťa

Reakce od psí trenérky Simony (https://www.facebook.com/zivotmezipsy/ ):

Senohraby, leden 2020 - Jak jsem to vnímala já
Letošní rok je pro mě ve znamení výzev a já jsem šťastná, že jsem ho odstartovala právě workshopem Petry Jaškówové a Františka Šusty “Se svým psem teď a tady”. Jedinečné akci ve skupince báječných lidí pod vedením skvělých lektorů. A jaké to bylo? Kdybych měla použít jen jedno slovo, řekla bych “lidské”… A proč lidské, když je to akce psí? Lidské proto, že v tomto slově se odráží celá atmosféra workshopu, tak jak jsem ji vnímala já. Petra s Františkem pro nás vytvořili hřejivý prostor ke sdílení, cítění a vnímání. Ochotně odpovídali na naše dotazy a pomáhali nám dostat ze sebe to nejlepší pro daný moment. Ve skupince panovala vřelá atmosféra. Jednotlivci si ochotně pomáhali, společně se smáli a vzájemně se podporovali. Workshop byl rozdělený do tří večerů po týdnu. Dva z nich byly bez psů a na třetím večeru jsme se sešli i s našimi čtyřnohými parťáky. Všechny jsem si užila do poslední vteřiny a odnesla jsem si cenné rady, uvědomění a zážitky. Upřímně nedokážu ani zhodnotit v čem pro mě byl workshop největším přínosem. Příval informací způsobil jakousi reorganizaci myšlenek v mé hlavě. Spousta otázek zodpovězených, spousta nových zase vyvstala. Poprvé po dlouhé době jsem se díky Petře a Františkovi odvážila vyrazit na nějakou akci s Arturem. Výsledek byl nejistý ale po prvních dvou večerech jsem na ten třetí mířila s jasným nastavením. Prostě to zkusíme. Když se Arťa nevytočí a já nesesypu, skvělé! Když se něco nepodaří podle představ, přijímám. Tak jako tak by pro nás byla účast skvělá zkušenost. A jak to dopadlo? No jasně, že na výbornou! Arťa byl miliónový a já jsem dokázala zachovat mnohem chladnější hlavu než obvykle. Zahodit obavy i trému a soustředit se na Arťu. Spolupracovat jako tým, napojit se a vnímat. Nebudu přehánět, když řeknu, že to byla jedna z nejpřínosnějších psích akcí, kterých jsem se zúčastnila. Bylo to jako doufat, že bude alespoň muffin a místo něj dostat obří čokoládový dort. Děkuju oběma lektorům za cenné rady a pomoc. Děkuju všem zúčastněným za příjemnou společnost a nová seznámení. Arťovi za to, že je. A v neposlední řadě sobě, že jsem sebrala odvahu a na workshop vyrazila. Všem budu tuto akci vřele doporučovat!

  zpět

Termíny seminářů

24. 05. 2024 - Autokemp Zbýšov v Čechách (okres Kutná Hora) Výcvikový víkend „komunikace se psem“
30. 05. 2024 - youtube kanál Treninkjerozhovor-Trainingisdialogue Webinář Jak vyvést svého psa z konfliktu a jak si to nacvičit?
08. 06. 2024 - Velká Dobrá (u Kladna) ZKRÁCENÁ VÍKENDOVÁ VERZE TÁBORA "ŘEČ VAŠEHO TÝMU"
10. 06. 2024 - youtube kanál Treninkjerozhovor-Trainingisdialogue Webinář Jak přivyknout na zvuky (střelba, ohňostroj a další...)
13. 06. 2024 - youtube kanál Treninkjerozhovor-Trainingisdialogue Webinář Jak přivyknout psa na lidi (dotyky, manipulaci, rychlý pohyb...)

Vaše příbehy