aktuální semináře a přednášky

Od roku 2012 pořádáme semináře určené pro „chovatelskou veřejnost“, zaměřené na aplikaci metodiky pozitivního posilování. Semináře mají na sebe logickou návaznost tak, aby jejich absolvent mohl teorii co nejlépe použít v praxi.

Aktuální semináře:

TÁBOROVÁ VERZE „STRACH A AGRESE“ V TEORII I PRAXI

TÁBOROVÁ VERZE „STRACH A AGRESE“ V TEORII I PRAXI – DVA VEČERY TEORIE A DVA DNY PRAXE  i s bydlením v kempu

1.7. od 20:00 (teorie)  do 3.7. 14:00 (večerní teorie 1. a 2.7. od 20:00, praxe přes den v blocích  v úterý 9:00  -12:00 a 15:00 – 17:30, ve středu 9:30- 14:00)

 kemp Radost Vlastějovice - http://www.radostsazava.cz/ u Zruče nad Sázavou

Lektoruje František Šusta

 

Motivace: STRACH A AGRESE  jsou dva pojmy, které spolu často blízce souvisejí a trápí řadu majitelů psů. I když ze psa „bázlivého“ nedokážeme mávnutím kouzelného proutku udělat naráz psa „odvážného“, můžeme mu nácvikem situací, které mu činí problém, dodat sebevědomí a návod, jak vše zvládnout. To chce ale ČAS, KLID a SPOLUPRACUJÍCÍ OKOLÍ. V rámci tohoto tábora si obojí můžeme dopřát včetně večerní teoretické průpravy.

Akce začíná ubytováním (chatky, tábor původně ze 60. let ) během odpoledne 1.7. Společně se uvidíme od 20:00 na večerní teorii na téma strach a agrese (powerpointová prezentace, přednáška). V úterý budeme nejprve dopoledne předvádět konkrétní problémy a hledat způsob, jak s nimi pracovat. Rozdáme si úkoly a odpoledne budeme společně intenzivně trénovat. Večerní teorie v úterý bude reagovat na to, co se během dne odehrálo. Ve středu 3.7. pak ve velkém bloku cvičení dotáhneme to, na čem jsme pracovali.

Máme k dispozici jednu polovinu tábora (na které jsme jen my) a velkou klubovnu, která rozměrově plně vyhovuje tréninku více psů naráz stejně jako večerním přednáškám. Trénovat můžeme i venku. Prostor by nám měl poskytnout zázemí pro řešení většiny problémů. Jediné téma, které tu nedoporučuji řešit, je strachová agrese na děti (na druhé polovině kempu, než jsme my, bude probíhat tábor).

Cena: Kurzovné činí 2500 Kč (pro posluchače bez psa 1200 Kč) na jednu osobu. Jídlo a ubytování se platí na místě individuálně provozovatelům kempu. Cena za jídlo a ubytování je za jeden den 400,-pro jednu osobu (zahrnuje ubytování v chatce a plná penze). Počet osob (resp. je-li s vámi na ubytování i někdo, kdo není účasten v kurzu), hlaste při přihlášce mě, zprávu předám provozovatelům kempu.

Přihláška je platná až po zaplacení ceny kurzovného 2500 Kč (1200 Kč pro posluchače bez psa) na účet 134644514/0300 (František Šusta) Platba je nevratná. V případě neúčasti je převeditelná na náhradníka.

Jako přihlášku vyplňte

PRO POSLUCHAČE BEZ PSA ZDE

PRO ÚČASTNÍKY SE PSEM  ZDE


Jak na strach a agresi v teorii i praxi

Více informací zde

STRACH A AGRESE V TEORII A PRAXI

Více info zde

Pozitivkou na výstavy a nejen tam - letní čtyřdenní psí tábor s Míšou Čermákovou a Františkem Šustou

Pozitivkou na výstavy a nejen tam - letní čtyřdenní psí tábor s Míšou Čermákovou a Františkem Šustou

Pozitivkou na výstavy a nejen tam

Letní čtyřdenní psí tábor s Míšou Čermákovou a Františkem Šustou

Chcete se seznámit s logikou tréninku psů (a jiných zvířat) cestou pozitivního posilování? Chcete svého psa bez stresu připravit na výstavu? A chcete ho naučit i něco víc? Pak přijeďte na 4 dny na náš letní psí minitábor.

Kdy: 3.8. - 7.8.2019

Kde: kemp Radost Vlastějovice - http://www.radostsazava.cz/ u Zruče nad Sázavou

Za kolik: Za jeden den 400,-pro jednu osobu - ubytování v chatce a plná penze , v karavanu dle domluvy. Za každou cvičící dvojici (člověk a pes)je cvičební poplatek 1.800,-, necvičící psí doprovod má účast zdarma,  večerní přednášky jsou i pro rodinné příslušníky a necvičící kamarády zdarma. Pokud někdo nebude mít s sebou psa na cvičení, ale jen se bude dívat a poslouchat, zaplatí za večerní přednášky a možnost sledovat 2x denně výuku 800,-Kč

Náplň: Náplň tábora vychází vstříc těm, kdo chtějí připravit svého psa na výstavu moderní nenátlakovou cestou, naučit ho několik dalších triků a při tom si osvojit tuto metodiku tréninku pozitivním posilováním. Tábor je rozdělen do čtyř dnů, ve kterých budeme dvakrát denně trénovat a jednou denně se teoreticky vzdělávat. Nezapomínáme samozřejmě ani na volný čas pro odpočinek a vlastní zábavu (vždyť jsou prázdniny). Kromě praktických lekcí denně (každá zaměřená na jiné téma) si během pobytu kompletně projdeme náplň semináře Františka Šusty (Úvod do pozitivního posilování + Pozitivní posilování podrobně)

První den: příjezd, ubytování, seznámení se. Od 20:00 do 22:00 úvodní přednáška „Úvod do pozitivního posilování“ (témata „Co je to pozitivní a co negativní posilování, základní komunikační prvky v pozitivním tréninku)

Druhý den: dopoledne „minivýstava“ s Míšou Čermákovou a určení toho, na čem budeme dále pracovat. Odpoledne praktický pozitivní trénink s Františkem Šustou – „naklikáme“ si psa, naučíme se první nejjednodušší cviky

Večer: 20:00-22:00 teoretická přednáška F. Šusty – „Jak v pozitivce tvoříme chování, triky na shaping + otázka motivace“

Třetí den: dopoledne – pracujeme na výstavním předvedení s Míšou a Františkem (procvičujeme to, co jsme si včera dopoledne určili)

Odpoledne – praktická pozitivka s Františkem – cvičíme trochu složitější úkoly shapingem (výběr podle Vašeho zadání)

Večer 20:00 – 22:00 přednáška s Františkem Jak odnaučit nevhodné chování, co je to stres a jak s ním pracovat

Čtvrtý den: budete rozděleni do dvou skupin - dopoledne  - 1. skupina dál pracuje na výstavním předvedení s Míšou a Františkem (procvičujeme to, co jsme si včera dopoledne určili), 2.skupina má volno, odpoledne se skupiny prohodí.

Večer: 20:00 – 22:00 Teoretická přednáška podle Vašeho přání  (práce se skupinou a otázka, kdo je vůdce nebo zkrácený besedoseminář „Jak odnaučit“)

Pátý den: dopoledne: Finální minivýstava s Míšou Čermákovou a „srandazávod“ v nových praktických dovednostech naučených s Františkem. Po obědě odjezd.

 TÁBOR NENÍ URČEN PRO ODNAUČOVÁNÍ ZLOZVYKŮ, TEDY NENÍ PRO PEJSKY EXTRÉMNĚ NERVNÍ, ÚTOČNÉ, NESNÁŠENLIVÉ A JINAK NENORMÁLNÍ. VÍTÁNY NEJSOU ANI HÁRAVÉ NEBO BŘEZÍ FENY :-)

Pokud Vás náš mini-tábor zaujal, napište Míše Čermákové e-mail na  zlaty.kavalir@seznam.cz nebo zavolejte na 603 999 379, těšíme se na Vás :-)


galerie


Táborová čtyřdenní verze "Jaká je řeč vašeho týmu"

JAKÁ JE „ŘEČ VAŠEHO TÝMU“? – VELKÁ ČTYŘDENNÍ VERZE VČETNĚ TEORIE a dalších doplňků

8.-11.8. 2019 (první den od 9:30, v neděli konec do 14:00),  kemp Radost Vlastějovice -  u Zruče nad Sázavou

Lektoruje František Šusta

 

Motivace: Moderní trénink zvířat je univerzální metodou použitelnou na všechny živočišné druhy včetně psů. Ale je také pravdou, že na světě nenajdete dva stejné psy ani dva stejné psovody. Každý je originál a dohromady pak "originální psovod" s "originálním psem" tvoří jedinečnou dvojici. Cestou k jejich porozumění a úspěšnému tréninku je uvědomit si svou jedinečnost a naučit se s ní pracovat. Vnímá můj pes více zvuk klikru nebo moje pohyby? Zaměřuje pozornost víc na slova nebo gesta? Kolik zvládá opakování nového prvku po sobě, co je pro něj skutečnou odměnou a jak se to mění podle situace? Je spíše "low" nebo "high energy" zvířetem? A co já psovod, jsem pro takového psa srozumitelný ve slovech, gestech, nárocích?

 

Náš tábor vám umožní skrze výklad teorie i praktická cvičení poznat, na čem stojí váš originální tréninkový rozhovor mezi vámi a vaším psem. Akce je pro dvanáct týmů člověk-pes. Vyzkoušíte si trénink nejen se svým psem, ale v některých cvičeních i s člověkem. Po první dva večery bude vykládána i teorie s pomocí powerpointové rezentace (výběr z mých seminářů na téma komunikace mezi člověkem a zvířetem v rámci pozitivního tréninku). POZOR, PRO ZÁJEMCE LETOS POPRVÉ MOŽNOST VYUŽITÍ TECHNIK NLP (neurolingvistické programování) jako prostředku k vidění věcí z „pohledu vašeho psa“ (certifikovaný kurz pro NLP, základní úroveň, jsem ukončil v letošním roce).

Pozor, akce není určena pro nápravu chování vyloženě reaktivních jedinců (pro ty jsou vhodnější moje akce pod názvem „strach a agrese“)


PRO VELKÝ ZÁJEM VYHLAŠUJEME I VERZI BEZ PSA - TEDY PRO TY, KDO SE ÚČASTNÍ POUZE JAKO DIVÁCI -VÍCE INFO ZDE


Cena: Kurzovné činí 2500 Kč na jednu osobu (1200 Kč pro účastníky BEZ PSA). Jídlo a ubytování se platí na místě individuálně provozovatelům kempu. Cena za jídlo a ubytování je za jeden den 400,-pro jednu osobu (zahrnuje ubytování v chatce a plná penze). Počet osob (resp. je-li s vámi na ubytování i někdo, kdo není účasten v kurzu), hlaste při přihlášce mě, zprávu předám provozovatelům kempu.


Jako příhlášku vyplňte formulář

PRO ÚČASTNÍKY SE PSEM ZDE

PRO ÚČASTNÍKY BEZ PSA ZDE


Přihláška je platná až po zaplacení ceny kurzovného 2500 Kč (1200 pro účastníky BEZ PSA) na účet 134644514/0300 (František Šusta) Platba je nevratná. V případě neúčasti je převeditelná na náhradníka.

KOZOKEMP 2019 - DVA TERMÍNY NA SRPEN

„KOZOKEMP“ – novinka roku 2019

 

CO TO JE?  Možná jste už slyšeli o „chicken campu“, v rámci něhož trenéři získávají okamžitou zpětnou vazbu o své práci od tvora, který (na rozdíl od psa), dá každou trenérovu chybu ihned najevo. „KOZOKEMP“ vám tuhle možnost dává také, ale budeme tu pracovat  SE SAVCEM, který trenérské chyby neodpouští a je svou učenlivostí SROVNATELNÝ SE PSEM.  Navíc každá z přítomných koz už OVLÁDÁ URČITÝ STYL TRÉNINKU (targeting, freeshping, luring), takže je NENÍ TŘEBA UČIT ZÁKLADY a lze rovnou využít, co už umějí (více zde) V druhé části  kozokempu si získaná uvědomění ověříte hned při PRAKTICKÉM CVIČENÍ S VLASTNÍM PSEM.

Průběh akce: Akce je pro šest týmů „člověk pes“. V dopolední části necháme psy odpočívat a ujasníme si svou komunikaci a systém tréninku na kozách (např. řetězec - video ZDE). Každý z vás si prakticky zažije trénink s kozou targetem, freeshapingem, luringem. Pracuje vždy trojice koza-trenér-pozorovatel, kdy pozorovatel dělá záznam tréninku pro pozdější rozbor „co se kdy a proč stalo“.

V odpolední části se formou tříhodinové praktické lekce soustředíme na práci s vlastními psy. Můžeme pracovat i na tématech, která chcete vy sami řešit. Jen, prosím, neberte tentokrát sebou psy s agresí typu pes/pes. Ideální jsou opravdu metodická témata týkající se konkrétních cviků (zrychlení cviku, prodloužení výdrže, nacvičení nového cviku nebo řetězce apod.)

 

Kdy:

20.8. 9:00 až 16:30

28.8. 9:00 až 16:30

(časy jsou včetně polední pauzy na oběd).

Program obou dnů je stejný, není tu návaznost (jen pro úsporu vyhlašuji na jednom formuláři).

Kde: Senohraby – Hrušov

Podmínky: Tréninkové zázemí na Hrušově je zatím dost terénní. Po většinu dne budeme venku,  pod velkým stanem, popř. v maringotce. Prosím, oblečte se podle toho.

Co vzít sebou: Kenelku na odložení psa (nebo může pes čekat v autě), zápisník, vaše tréninkové vybavení a odměny pro vaše psy.

Za kolik: Cena za jeden den je 980 Kč na jednoho cvičícího. Oběd není v ceně.

 

Přihláška je platná až po zaplacení ceny 980 Kč na účet 243756494/0300 (Zaobzor z.s.). Platba je nevratná. V případě neúčasti je převeditelná na náhradníka.
JAKO PŘIHLÁŠKU VYPLŇTE FORMULÁŘ ZDE

STRACH A AGRESE V TEORII A PRAXI

Více informací v přílohách


Přílohy ke stažení:

strach_a_agrese_psu_strana_2(1)txt16587.jpg

Strach a agrese(1)txt16586.jpg

strach_a_agrese_psu(1)txt16584.pdf

prihlaska_na_seminar(1)txt16579.pdf


Vaše příbehy