aktuální semináře a přednášky

Od roku 2012 pořádáme semináře určené pro „chovatelskou veřejnost“, zaměřené na aplikaci metodiky pozitivního posilování. Semináře mají na sebe logickou návaznost tak, aby jejich absolvent mohl teorii co nejlépe použít v praxi.

Aktuální semináře:

Psí evergreeny s úvodem do pozitivky

Více informací zde

DOPOLEDNÍ ŠKOLA EVERGREENŮ PROTI STRACHU A AGRESI

DOPOLEDNÍ „ŠKOLA EVERGREENŮ FRANTIŠKA ŠUSTY“ PRO OMEZENÍ PSÍHO STRACHU A AGRESE

9.3. a 23.3. 2020 (časy viz dále),, psí hala Bouda Vrané nad Vltavou

Při praktických lekcích se často setkávám se psím stresem a z toho plynoucím strachem či agresí. Dík tomu už vznikla řada nástrojů postupů, které ve většině případů dobře fungují. Aby ale fungovaly, je potřeba je pochopit a nacvičit. A právě to můžete na dvou setkáních ve Vraném nad Vltavou – vybrané postupy si nejprve teoreticky vysvětlíme a procvičíme, zadáme úkoly na doma, příště rozšíříme o zbytek…

Pracovat budeme v malé skupině šesti dvojic „člověk pes“, cvičit budou vždy všichni naráz. Setkáme se vždy dvakrát, aby bylo možno po prvním setkání nacvičit doma to, co pak na druhém setkání zúročíme v praxi a doplníme.

Lze se přihlásit na dvě témata (jednotlivě nebo na obě):

1)      STRACH Z LIDÍ, DOTYKŮ, MANIPULACE A OŠETŘOVÁNÍ –

9.3. a 23.3.  vždy 9:00 až 11:30

Cena 1349 Kč za oba dny

 

2)      STRACH A AGRESE VŮČI CIZÍM PSŮM

9.3. a 23.3.  vždy 11:30 až 14:00

Cena 1351 Kč za oba dny

 

Přihlásit se můžete i na obě témata naráz za cenu 2700 Kč.


PŘIHLÁŠKU I PODROBNĚJŠÍ INFORMACE O PLATBĚ NAJDETE ZDE

Se svým psem teď a tady

Více informací zde

Přílohy ke stažení:

prihlaska_ted_a_tady 2020txt16721.docx

se_svym_psem_ted_a_tadytxt16716.pdf


KOZOKEMP BŘEZEN 2020

„KOZOKEMP“ – novinka od roku 2019

 

CO TO JE?  Možná jste už slyšeli o „chicken campu“, v rámci něhož trenéři získávají okamžitou zpětnou vazbu o své práci od tvora, který (na rozdíl od psa), dá každou trenérovu chybu ihned najevo. „KOZOKEMP“ vám tuhle možnost dává také, ale budeme tu pracovat  SE SAVCEM, který trenérské chyby neodpouští a je svou učenlivostí SROVNATELNÝ SE PSEM.  Navíc každá z přítomných koz už OVLÁDÁ URČITÝ STYL TRÉNINKU (targeting, freeshping, luring), takže je NENÍ TŘEBA UČIT ZÁKLADY a lze rovnou využít, co už umějí (více zde) V druhé části  kozokempu si získaná uvědomění ověříte hned při PRAKTICKÉM CVIČENÍ S VLASTNÍM PSEM.

Průběh akce: Akce je pro šest týmů „člověk pes“. V dopolední části necháme psy odpočívat a ujasníme si svou komunikaci a systém tréninku na kozách (např. řetězec - video ZDE). Každý z vás si prakticky zažije trénink s kozou targetem, freeshapingem, luringem. Pracuje vždy trojice koza-trenér-pozorovatel, kdy pozorovatel dělá záznam tréninku pro pozdější rozbor „co se kdy a proč stalo“.

V odpolední části se formou tříhodinové praktické lekce soustředíme na práci s vlastními psy. Můžeme pracovat i na tématech, která chcete vy sami řešit. Jen, prosím, neberte tentokrát sebou psy s agresí typu pes/pes. Ideální jsou opravdu metodická témata týkající se konkrétních cviků (zrychlení cviku, prodloužení výdrže, nacvičení nového cviku nebo řetězce apod.)

 

Kdy:

25.3. od 9:00 do 16:30

(včetně polední pauzy na oběd).


Kde: Senohraby – Hrušov

Podmínky: Tréninkové zázemí na Hrušově je zatím dost terénní. Po většinu dne budeme venku,  pod velkým stanem, popř. v maringotce. Prosím, oblečte se podle toho (a přiměřeně konci března).

Co vzít sebou: Kenelku na odložení psa (nebo může pes čekat v autě), zápisník, vaše tréninkové vybavení a odměny pro vaše psy.

Za kolik: Cena za jeden den je 950 Kč na jednoho cvičícího. Oběd není v ceně.

 

Přihláška je platná až po zaplacení ceny 950 Kč na účet 243756494/0300 (Zaobzor z.s.). Platba je nevratná. V případě neúčasti je převeditelná na náhradníka.

JAKO PŘIHLÁŠKU VYPLŇTE FORMULÁŘ ZDE

SE SVÝM PSEM TEĎ A TADY

Další série úspěšných workshopů s myšlenkou "netrénuji jen svého psa ale i sám sebe". Více info a přihláška ZDE
Reakce jedné z účastnic lednového běhu, Simony Vykoukové, je v příloze ZDE


Přílohy ke stažení:

Se svým psem teď a tady_reakce_vykoukovatxt16744.pdf


POZITIVKA S FRANTIŠKEM ŠUSTOU 2020 – VÍKEND DRUHÝ (23. A 24.5.)

Druhý z cyklu víkendů, prozatím uvolňuji prvních 60 míst, zbytek (cca 50) v lednu 2020. Více informací zde

TÁBOR VÝSTAVNÍHO PŘEDVEDENÍ

TÁBOR VÝSTAVNÍHO PŘEDVEDENÍ
Již několikátý ročník akce, kterou vedeme ve dvojici s Míšou Čermákovou, výstavní rozhodčí (viz naše společná kniha Vystavování je hra - ukázka zde).
Více informací najdete v příloze


Přílohy ke stažení:

tabor_vystavy_020txt16749.pdf


galerie


Vaše příbehy