Kurz tréninku přes kontaktní bariéru – aneb „odděleni a přitom k sobě blíž“
Kurz specifické formy pozitivního tréninku zvířat vedený profesionálním trenérem RNDr. Františkem Šustou, autorem knih Trénink je rozhovor… a dalších.
Pro koho je kurz vhodný: V podstatě pro jakoukoliv lidsko-psí dvojici včetně těch, které spolu žijí v normálním bezproblémovém vztahu. Takovým přinese kurz prostě „něco nového“ a novou zajímavou formu práce. Velmi užitečný bude ale pro majitele plachých či agresivních psů, u kterých jsou problémem dotyky či zákroky jako kapání do oka, ucha, čištění zubů, korekce drápů apod… A především pak pro majitele adoptovaných zvířat vypořádávajících se s těžkými zážitky z minulosti.
Motivace:
Chcete zkusit něco nového, osvojit si schopnosti „zootrenéra“ a přitom naučit sebe i svého psa velmi užitečnou formu spolupráce, která překvapivě DÁVÁ ZVÍŘETI JISTOTY, SVOBODU A OPRAVDU POZITIVNÍ NASTAVENÍ TRÉNINKU? Tak se pojďte společně naučit tzv. chráněný kontakt. Trénink přes bariéru je velmi častou formou práce u zoozvířat a pro lajka může budit dojem, že jde o trenérovu zbabělost. Ve skutečnosti ale bariéra poskytuje pocit bezpečí více zvířeti a proto přes ni i plaší jedinci spolupracují mnohem lépe. Za bariérou, obvykle kontaktní mříží, má zvíře své BEZPEČNÉ MÍSTO, kam mu nikdo nezasáhne. Nelze na něj použít žádnou formu nátlaku a může přes ni kdykoliv svobodně dát START i STOP. V chráněném kontaktu zvládají zootrenéři řadu ošetření přes KOREKCE DRÁPŮ, KAPÁNÍ DO OKA A ČIŠTĚNÍ ZUBŮ AŽ PO ODBĚRY KRVE A INJEKCE. Tak proč se neinspirovat pro náš život se psem i když se jeden druhého nebojíme?
Tato forma práce bez možnosti zasáhnout do prostoru zvířete má ovšem své zvláštnosti a postupy, stejně jako základy, které je třeba na počátku nepodcenit. V tomto kurzu budu s vámi sdílet své zkušenosti z tréninku různých druhů v chráněném kontaktu, postupy od dalších kolegů ze zahraničí a společně budeme vše aplikovat na našich psech.
Forma kurzu: Kurz probíhá ve třech setkáních osmnáctičlenné skupiny přes Zoom (záznam vám zůstává) a následně v individuální konzultaci lektora s jednotlivými účastníky. V rámci této konzultace každý účastník může z tréninku po každém společném setkání zaslat jednou lektorovi video svého tréninku s dotazy a dostat zpětnou vazbu a odpovědi (tedy celkem max. 3 konzultace za celý běh). Pokud účastník souhlasí, může být jeho video probráno přímo na dalším setkání na zoomu. Pro zájemce za samostatnou cenu uspořádám dva termíny sobotních tréninkových setkání, kde budeme trénovat prakticky a vychytávat postupy. KAŽDÝ PES JE JINÝ A JÁ POČÍTÁM S TÍM, ŽE BUDEME HLEDAT SPOLEČNĚ POSTUPY VHODNÉ PRÁVĚ PRO VÁS.
Termíny: Mezi jednotlivými termíny je schválně několik týdnů, aby byl čas trénovat a individuálně konzultovat.
1. setkání – pondělí 9.12. 2024 VÝJIMEČNĚ AŽ od 20:30 cca do 23:00. Seznámení s účastníky, nastavení kontaktní bariéry, pomůcky, vytvoření základních pozic a výdrže. Otázka motivace a vytvoření pocitu bezpečí u plachých zvířat.
2. setkání – středa 8.1. 2025 od 19:30 cca do 22:00 . Desenzitizace na dotyky a rušivky v základních pozicích. Jak zavést do tréninku druhou osobu.
3. setkání - úterý 4.2. 2025 od 19:30 do 22:00. Konkrétní zákroky v těchto pozicích – čistění zubů a zbytků potravy kolem tlamy, korekce drápků, kapání do oka a ucha…popř. injekce.
zpět